תושבים יקרים,

2 תושבים נוספים נפטרו ביממה האחרונה באור יהודה מנגיף קורונה. זה לא צחוק, ומניין הנפטרים בעיר עומד כעת על 9. חשוב שתדעו! אור יהודה היא עיר אדומה (ראו צילום מסך ממודל הרמזור העדכני), וחשוב שכולנו נבין ונפנים זאת. אמנם בימים האחרונים חלה מגמת ירידה בכמות החולים הפעילים ובמדד הרמזור לעבר עיר כתומה, אבל זה לא מספיק - והמשך השבוע והימים הקרובים הם קריטיים לגבי שאלת המשך הסגר.

נכון להיום, כמות החולים הפעילים עומדת על 349 חולים, כש-11 תושבים מאושפזים בבתי חולים. הצד המעודד הוא שאחוז המאומתים מבדיקות המעבדה ירד משמעותית ל-3.85 אחוז (כאשר הממוצע הארצי הוא 7.06 אחוז).

משמעויות של עיר אדומה

לכל מי ששואל האם גני הילדים ייפתחו בשבוע הבא כפי שמתוכנן בשאר הארץ, התשובה היא תלוי. אם אור יהודה תמשיך להיות עיר אדומה - בזמן שבמקומות אחרים בארץ יחזרו ללמוד בגנים, מערכת החינוך אצלנו לא תיפתח. כמובן שיש לכך השלכות רבות גם לגבי עסקים מקומיים שיישארו סגורים, בזמן שבמקומות אחרים הם ייפתחו בהדרגה. ויש עוד לא מעט השלכות כמו אי פתיחת תחבורה ציבורית ועוד.

במהלך הימים האחרונים מתקיימות פעולות אכיפה והסברה רבות, אך מהתחקירים שאנו מקיימים עם החולים המאומתים עולה כי מרביתם נדבקים כתוצאה ממפגשים חברתיים ומשפחתיים. לכן מכולנו נדרשת אחריות ציבורית להימנע ממפגשים אלו, לשמור על ההנחיות ולהקפיד על עטיית מסכה, שמירה על ריחוק והקפדה על היגיינה.

יום מרוכז לבדיקות

ביום ראשון קיימנו יום בדיקות מרוכז במרכז הפיס ברחוב החצב, שאליו הגיעו תושבים רבים וביום שלישי נקיים יום נוסף בין השעות 9:00 עד 18:00. אנו מדגישים שוב שהבדיקות מתקיימות ללא צורך בהפניית רופא וללא כל תשלום מצדכם. פשוט להגיע ולהיבדק. יש להגיע עם מסכה על הפה והאף ועם תעודת זהות.

זה רק בידיים שלנו - יחד נדאג לכך שאור יהודה לא תהיה אדומה

להצטרפות לוואטסאפ העירווני